Про податкові накладні

Дата і номер ВМД в податковій накладній

1 липня 2013 року набирає чинності новий реквізит податкової накладної – „номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України” (пп. „ї” п. 201.1ПКУ).

Нагадаємо, що цей реквізит було запроваджено змінами внесеними до Податкового Кодексу Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI. Проте дію цієї вимоги було призупинено до 1 липня 2013 року.

Кабмін мав забезпечити приведення інших нормативних актів у відповідність до вимог ПКУ, зокрема – внести зміни до затвердженої форми податкової накладної. Але станом на 1 липня, коли нова вимога набрала чинності, цього не було зроблено. Отже вимога заповнювати додатковий реквізит є, а спеціальної графи для нього немає.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, Міндоходів наголошує на вимозі іншої норми ПКУ – усі обов’язкові реквізити у податковій накладній зазначаються в окремих рядках (п. 201.1 ПКУ). Таким чином, реквізити „номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України” почнемо зазначати лише тоді, коли наберуть чинності зміни до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Зазначена позиція Міндоходів викладена у листі від 27.06.2013 р. №9684/7/99-99-19-04-01-17.

Про розмір літер назви в податкових накладних.

Лист Міндоходів від 29.04.2013 р. №1883/6/99-99-19-04-01-15

Міндоходів зазначило, що в полях “Найменування продавця” та “Найменування покупця” податкової накладної повинна зазначатися назва юрособи, яка відповідає назві, зазначеній в статутних документах такої особи.

При цьому розмір літер у назві такої юрособи може бути відображено в податковій накладній як великими літерами, так і великими літерами та маленькими літерами, якщо назва повністю співпадає із зазначеною у статутних документах.

Невідповідність розміру літер, якими в податковій накладній зазначені найменування продавця та найменування покупця, розміру літер назв, зазначених в статутних документах таких осіб, не є підставою визнавати вказану накладну такою, що заповнена з порушенням, за умови дотримання інших вимог заповнення податкової накладної.

Обов’язкові реквізити податкової накладної.

відповідно до ст.201 Податкового кодексу України

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

 • а) порядковий номер податкової накладної;
 • б) дата виписування податкової накладної;
 • в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
 • г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
 • ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи – продавця, зареєстрованої як платник податку;
 • д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
 • е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
 • є) ціна постачання без урахування податку;
 • ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
 • з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
 • и) вид цивільно-правового договору;
 • і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
 • ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

{Дію підпункту “ї” пункту 201.1 статті 201 тимчасово зупинено до 1 липня 2013 року – див. пункт 30 підрозділу 2 розділу ХХ цього Кодексу}

Залишити відповідь