Матеріальна допомога при нарожденні дитини

З 01.07.2014

Постановою КМУ від 25.06.2014 № 208 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

Зокрема, призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюватиметься управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад.

Для призначення допомоги при народженні дитини в орган соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, потрібно подати тільки:

заяву одного з батьків (опікуна), із яким постійно проживає дитина, що складається в довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;
копію свідоцтва про народження дитини (із пред’явленням оригіналу)

(раніше ще потрібно було надавати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини або його заміну — довідку, видану виконавчим органом місцевої ради; відтепер ці документи при призначенні допомоги не подаються).

Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 року), подаватимуть копії свідоцтв про народження кожної дитини, що буде враховуватись під час визначення розміру допомоги.

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення потрібно подати заяву та квитанцію про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита. Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 року, надається в розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Для осіб, у яких сплив строк виплати допомоги при народженні першої дитини, що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначатиметься допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень.

Залишити відповідь